Zimní Lipno

13. 1. 2019
Na Lipno v zimě? Proč ne! Také jste si vždycky mysleli, že je Lipno spíše letní destinací? Já ano.
O víkendu jsem však zjistila, že opak je pravdou. Ježíšek příteli k Vánocům nadělil víkendový pobyt v hotelu Racek, který se nachází v Černé v Pošumaví, a tak jsme nelenili a na Lipno vyrazili. Vybrali jsme si opravdu zajímavý víkend, co se počasí týče, zrovna začal ve velkém padat sníh, a tak cesta z Plzně k Rackovi nebyla žádný med. Nicméně jsme ji zvládli. Hotel Racek nás přivítal příjemným prostředím a milou obsluhou, na pokoji na nás dokonce čekala lahev sektu. Vzhledem k tomu, že jsme přijeli ve 20:00 hod., nezbylo nám večer nic jiného než si dát partičku karet.
Druhý den ráno jsme vyrazili na zříceninu hradu Vítkův kámen. To se neukázalo jako moudré rozhodnutí. Neprotažené silnice, ledovka a stále se stupňující vítr, nám nakonec neumožnili dostat se na hrad. Autem jsme dojeli pouze do vesničky Svatý Tomáš, prohlédli jsme si zdejší kostel a tím to haslo. Vyvstala otázka, co s načatým dnem. Na hotelu jsme dostali Lipnocard, která nabízela vyvezení autobusem na Stezku korunami stromů zdarma. Rozhodli jsme se tento bonus využít a zamířili jsme do Lipna nad Vltavou, kde jsme zdarma zaparkovali auto, pod vrchem Kramolín. Odtud nás vyvezl autobus na stezku. Vstupné na stezku stálo 250 Kč pro osobu. Stavba se nám líbila, ale vzhledem k tomu, že máme zkušenost s německou verzí této atrakce, nebyli jsme moc nadšení. V zimních měsících je navíc zavřen zdejší tobogán. Autobus nás po krátké procházce odvezl zpět k autu a my jsme se vydali na oběd do Frymburku. Naobědvali jsme se v restauraci Pohoda, kterou mohu jen doporučit. Pak už nás čekala jen vířivka a sauna v hotelu.
Třetí den jsme zasvětili lyžování. Vzhledem k tomu, že přítel není zdatný lyžař, vybrali jsme si sjezdovku ve Frymburku, která je ideálním místem pro začínající lyžaře a děti. Pro malé děti jsou zde k dispozici dva pásy (jezdí s nimi méďa Jupík) a pro dospělé jedna poma. Sjezdovka je delší a pozvolná. Moc se nám v areálu líbilo.pramínky… Tento víkend sice nebyl turistický, ale i tak jsme si ho užili. A Vítkův kámen? Nedá se nic dělat, pokoříme ho v letních měsících!