Z Třemošné na rybochovný Drahotín

22. 1. 2019
K rybníku v zimě? Proč ne? Protože si po vánočních radovánkách připadáme trochu obtloustle, rozhodli jsme se každý týden nachodit alespoň 20 kilometrů. Některé z našich tras v okolí Plzně jsou nezajímavé a často se opakující, ale občas se vydáme i někam, kde jsme ještě nebyli.
Tentokrát jsme se rozhodli jít na túru ze Třemošné. Od zdejší pošty jsme se vydali po modré turistické značce do České Břízy. Cesta vedla kolem třemošenského hřbitova a zašli jsme se také podívat na rodný dům akademického malíře Václava Brožíka. Pak už nás čekalo mírné stoupání lesem do České Břízy. Došli jsme do středu obce a našli jsme zelenou turistickou značku, která nás vedla po poli až do lesíka (téměř k bodu U Petra). I v lese jsme se řídili zeleným turistickým značením. Užívali jsme si zimní krajinu a najednou jsme křížili hlavní silnici. Přešli jsme ji a dále po zelené pokračovali až k turistickému bodu Nad Drahotínským rybníkem. Zde se nám změnilo turistické značení na modrou barvu, dali jsme si čaj z termosky a vesele pokračovali z kopce dál. Drahotínský rybník byl sice upuštěný, ale i tak jsme záviděli zdejším chatařům skvělé místo pro odpočinek. Poté, co jsme se na místě rozhlédli, vedly naše kroky do Zruče. Mrzelo nás, že jsme velkou část cesty museli absolvovat po silnici, ale nedalo se nic dělat. Prošli jsme Zručí (stále po modré) a lesem zamířili zpět do Třemošné, kde na nás čekalo auto.
Trasa měřila 16 km a až na úsek před Zručí se nám moc líbila. Cestou jsme potkali jen pár nadšených turistů. Ale také jsme uprostřed lesa narazili na pomník letecké nehody Antonína Hromady a Vlastimila Kloučka (1965). Okruh doporučuji i cyklistům. Tak hurá do pohybu!