Vodopády Bílé Opavy

21. 8. 2019
Nejste vyznavači rovných umetených cestiček? Chcete se vydat zajímavější trasou plnou žebříků, můstků a nevyzpytatelných kamenů? Pak jsou pro vás vodopády pod Pradědem tou správnou volbou!
Kolem desáté hodiny ráno jsme dorazili do Karlovy Studánky, kde se nám naštěstí nepodařilo zaparkovat na placených parkovištích, jelikož byla přeplněná. Museli jsme popojet kousek za obec a zaparkovat tam, ale zdarma! Následovala procházka po krásném lázeňském městečku a zavzpomínání na rodinný film S tebou mě baví svět. Pomalou chůzí jsme se dostali k hotelu Hubert, odkud jsme se ve 13:00 hodin nechali vyvézt kyvadlovou dopravou na Ovčárnu. Kyvadlová doprava jezdí o prázdninách každou hodinu, ale ve 12:00 nejede. Vzhledem k pokročilému stádiu mého těhotenství jsme se rozhodli vynechat cestu na Praděd, popošli jsme asi 1 km po červené k rozcestí U Barborky, odtud jsme pak sledovali značku modrou až k rozcestí Nad Vodopády Bílé Opavy. Tady jsme odbočili po žluté a krkolomnější cestou slezli do Karlovy Studánky. Stálo to však za to. Viděli jsme nespočetné množství vodopádů i vodopádků a kouzelných zákoutí. Podle mapy.cz měla trasa měřit 7 km. My jsme však pomocí chytrých hodinek naměřili něco přes deset km.
Trasu velmi doporučuji, ale lepší by bylo nenavštěvovat ji v hlavní sezoně, kdy je zde velké množství lidí. V létě je problém dostat se do autobusů a trasu kolem Opavy pak absolvujete v koloně.