Nejen Americká zahrada v Pošumaví

8. 3. 2020
Černínský zámek, rozhledna vytvořená z kostelní věže či arboretum Americká zahrada, tak to jsou Chudenice. Do tohoto malého městečka na krajíčku Šumavy jsme se vydali, jak taky jinak, jednoho víkendového dne i s kočárkem.
Po příjezdu do Chudenic jsme bez problémů zaparkovali nedaleko kostela, vystoupili jsme, ofoukl nás ledový vítr, a tak nebylo na co čekat. Vyndali jsme malého Kozáčka z autosedačky, naložili ho do kočárku a svižným krokem vyrazili na obhlídku zámku. Černínský zámek byl samozřejmě zavřený, a tak jsme mohli obdivovat pouze sgrafitovou výzdobu. Od zámku vedly naše kroky k pivovaru a následně k rybníčku na Mírovém náměstí. Tady jsme se napojili na modrou turistickou značku, která nás zavedla k chudenickému hřbitovu, který nás zaujal půvabnou kaplí sv. Anny. Od hřbitova jsme pokračovali dále po modré až k rozhledně Bolfánek. Ani na tu jsme se nepodívali, ale překvapila nás informace, že rozhledna nebyla původně rozhlednou, ale kostelem. V bezprostřední blízkosti rozhledny se nachází výletní hostinec Na Poustevně, ale také WC v podobě kadibudek. Od rozhledny jsme šli směrem k Americké zahradě. Vše bylo krásně značené a s kočárkem v pohodě zvládnutelné. Arboretum s netradičním názvem bylo založeno v roce 1828 původně jako školka severoamerických dřevin. Dřeviny v zahradě jsme si důkladně prohlédli, a pak jsme pokračovali dále po NS Žďár k zámku Lázeň. Od zámku vedly naše kroky zpět do Chudenic, kde jsme si ještě prohlédli pomník Padlým v 1. a 2. světové válce.
Výlet byl podařený, za celou dobu jsme potkali pouze 4 turisty a jednoho psa, jen bychom uvítali trochu teplejší počasí. Ale to se v březnu těžko objednává.